Kyllä ne ihan maalaamalla on tehty.Kosander kirjoitti:Miten toteutit nuo tukien vahvikkeet? Siis nuo kolme suikaletta/tuki.
Samalla taas kiitokset kaikille palautteen antajille.
T: Reijo
Kyllä ne ihan maalaamalla on tehty.Kosander kirjoitti:Miten toteutit nuo tukien vahvikkeet? Siis nuo kolme suikaletta/tuki.
Jep näyttääpi kuuluvan sellainen pieni tuulilasi. Löysin jopa sen ylimääräisten osien laatikosta. Täytyypä asentaa sekin paikalleen. Kiitos huomiosta samoin kiitokset taas kaikille palautteen antajille.Pernax kirjoitti:Siististi rakennettu "täti". Kuuluisikos tuon taka-ampujan eteen sellainen pieni lasi jonka suojassa ampuja voisi kyykistellä. Itse aikoinani rakentanut Hellerin Ju-52:n ja siinä muistaakseni oli sellainen.
Tarkistin mallin siivet ja ovat ok ja samoin täysikokoinen 8 megapikselin kuva, mutta pienennetyssä kuvassa sitten näkyy muutamia sinertäviä läiskiä, joten ovat tulleet liiasta kuvan pakkaamisesta.Timo Rissanen kirjoitti:Jostain siipien keltaisesta paistaa läpi alusmaali?
Pahus, olisi antanut nelkun, mutta hiiri lipsahti..Tuli puolikas vähemmän. Sori.
Lisäsin uuden kuvan joka kuvattu aurinkoisella säällä ja muut ovat kuvatttu pivisellä, siis kuvaan näitä malleja ulkona. Eli valaistus olosuhteet vaikuttaa tuon verran värisävyihin.PMi kirjoitti:Mallin vihreä väri ei aivan oikea, pitäisi olla enemmänki oliivin vihreä.