Moi Taisto!
Pasi Sisu kuuluu maavoimien kalustoon.
Etusivu Galleria
Mallit: sotilaskalusto 1946–
Sisu XA-180

Kommentit
Upea! Onko pullonkuljetusmalli? :) Löytyisikö sinulta mittoja/rakennepiirroksia?
Varmaan mieluinen synttärilahja! Hetken mietin tuota pyöreäksi koverrettua sisustaa, kunnes tuli mieleen, että mallihan on kohtuullisen iso, sinnehän mahtuu Marskin ryyppy sisälle, vai kuinka?
:D se on todellakin pullonkuljetusmalli! Komea teräsmalli, kaipaako hylly lisätukea painon takia :)?Janne Ikonen kirjoitti:Upea! Onko pullonkuljetusmalli? :) Löytyisikö sinulta mittoja/rakennepiirroksia?
Todella vaikuttava! Tuollaisen väsääminen skrätsinä (vai miten se termi kuuluu) on kyllä varauksettoman ihailun arvoinen suoritus. Ja sisälle Finlandiaa vai Marskia?
Aivan tajuttoman hieno! Saa tuttavasi kunnon lahjan! :)
Kerrassaan upea värkki! Melkoisen iso taitanee olla kun 1/16 on suhde. Kuinkas iso tää on.. pituus ja korkeus?
Pituus 450mm leveys 180mm,korkeutta en nyt muista,piirustukset on työpaikalla. 0,7 cognac pullo sopii sisälle.Matti Alajoki kirjoitti:Kerrassaan upea värkki! Melkoisen iso taitanee olla kun 1/16 on suhde. Kuinkas iso tää on.. pituus ja korkeus?
Valitettavasti kuljetusjoukkue halusi panssari Sisun "miehistöksi" 0,7 XO cognacin.Itse olisin ollut Marskin kannalla.Kalle kirjoitti:Todella vaikuttava! Tuollaisen väsääminen skrätsinä (vai miten se termi kuuluu) on kyllä varauksettoman ihailun arvoinen suoritus. Ja sisälle Finlandiaa vai Marskia?
Enpä ole elämäni aikana nähnyt yhtä hienoa konjakkipullon säilytyslootaa! Mitäs materiaalia nuo renkaat ovat?
Renkaat on puusta tehdytRaimo Leino kirjoitti:Enpä ole elämäni aikana nähnyt yhtä hienoa konjakkipullon säilytyslootaa! Mitäs materiaalia nuo renkaat ovat?
Todella hienoa, että joku saa täläaisen valmiiksikin. Omani on ollut kesken jo kohta 15 vuotta eikä loppua näy.
Mahtava malli!
Mahtava malli!
On komea Sisu. Semmoisen näin tänään Dragsvikissa poikani vala-tilaisuudessa. Kyllä pakkasnesteet varmaan säilyy
moisessa kaapissa, jos sen saa lukittua jotenkin; en huomannut näppäin-, eikä kortti-mekanismia.
moisessa kaapissa, jos sen saa lukittua jotenkin; en huomannut näppäin-, eikä kortti-mekanismia.
Komea ja hyvin rakennettu tuskin osaisin itse.Toi koknakki pullo hyvä oivallus;)
Kuinka lahjan saaja kommentoi? Luulisi että karskimpikin kappari liikuttuu noin mahtavasta lahjasta. ;)
Kirjaudu sisään kirjoittaaksesi kommentteja
Jos sinulla ei ole vielä omaa tunnusta palveluun, rekisteröidy käyttäjäksi.