Pienoismallit.net

Martti Y.: keskusteluviestit

< Alkuun | < Edelliset1 2 3 4 5 6 7 8 9 10Seuraavat > | Loppuun >
No, suoraan kuvapankista pääsin katselemaan. Sehän on kommarilimo! ;)
Sonnistain on suolet sinun…
"Oh, won't you please take me home…"

In flamesin uusin levy.. Eli siis A Sense of Purpose. Simppelisti heviletin kova lätty.

Viimeksi muokattu eilen 22:57

Sonnistain on suolet sinun…
Kerkesitkö Pekka jo poistaa kuvan vai bugiiko kun en saa aukaistua isoksi..?
Sonnistain on suolet sinun…
Kalle Julin kirjoitti:
En viitsinyt uutta keskustelua aloittaa, mutta saivatko Suomalaiset ikinä sotasaaliiksi KV-2:sta? Tiedän vain äkkiseltään Saksalaisten saaneen niitä saaliiksi : )
Kukaan ei siis vaivautunut vastaamaan tähän… Suomalaiset eivät saaneet yhtäkään jättitorniklimiä saaliiksi, vaikka niitä ainakin yksi on suomen rintamalla jyllännyt. Ainakin se yksi meni kohtalaisen huonoon kuntoon (palasiksi) lukuisten tuhoamisyrityksien jälkeen…
Sonnistain on suolet sinun…
kapitänleutnant kirjoitti:
Monta, sillä erään kirjan mukaan kaikki olisivat jotain sukua jollekin Aatamille ja hänen kylkiluulleen..
Tanskalaisetkin varmaan ammensivat tietonsa tästä kovin suositusta teoksesta..
Sonnistain on suolet sinun…
Tanskalaisen tutkimuksen mukaan kaikki sinisilmäiset olisivat sukua toisilleen.. Kuinkahan monta sukulaista löytyy tältä foorumilta?
Sonnistain on suolet sinun…
No tuossahan on jo kaikki ainekset valmiina, eihän tuossa tarvitse enään kuin vaihtaa uusi rengassetti kaaraan.
Sonnistain on suolet sinun…
Haa, itsellä on samanlainen. Pohjassahan on vielä SS 7707. Joku wanha leluhan tuo, varmaan ihan hyvä lähtökohta "tuunauksille", kun pohjan saa ruuvattua pois, niin pääsee käsiksi toimistoon.
Sonnistain on suolet sinun…
Elämäni ensimmäinen pullo Johnnsonin lattiavahaa. Hetken päästä näemme, kuinka aine puree periaatteessa pilalla olevaan ylijäämäkuomuun jolla on joskus harjoiteltu maskausta, täynnä naarmuja siis. Saas nährä!

Edit. Hahaa, toimiihan se, vain isoimmat naarmut jäivät jäljelle ja kiiltää kuin mikä!

Viimeksi muokattu 4.7.2008 18:56

Sonnistain on suolet sinun…
Yritin saada itsekkin pointista kiinni, ja huomasin että on tainnut jäädä aikaisemmat emek-jutustelut lukematta. Kyse oli siitä että ne hyvin tehdyt rekat olivat todella pieni vähemmistö. Loput olivat sitten marketin hyllyltä adoptoituja leluja. Kun leluja aika katseltiin, oli päätös sitten että parempi pitää kaikki leluperäiset poissa kuin karsia vain ne "huonot".

Kautta koko emek-jupakan on itseä ihmetyttänyt kun ihmiset luulevat että emekkien parantelu kielletään heiltä jotenkin?! Kukaan ei sitä kiellä, onko ne vain pakko saada tänne esille, jos ne eivät täytä pienoismallin kriteerejä siinä missä ne täälä ymmärretään… Kuulemma vaikka FCMA:lla ne sallitaan, niin jos kauhea pakko on, niin saahan niille sieläkin huomiota.
Sonnistain on suolet sinun…
< Alkuun | < Edelliset1 2 3 4 5 6 7 8 9 10Seuraavat > | Loppuun >