Pienoismallit.net

Lasse

< Alkuun | < Edelliset1 2 3 4 5Seuraavat > | Loppuun >
Esko Koskinen kirjoitti:
Tapani Huovinen kirjoitti:
on näköjään aina ajankohtainen.
Näinhän se valitettavasti on.
Kehityskeskustelu   15.1.2008 17:05
Itse äänestin vastaan. Periaatteella "Pienoismalli on pienoiskokoinen esine, joka esittää tarpeeksi tarkasti esikuvaansa"
Kuningaskotka laskeutui!!   7.1.2008 16:41
Martti Y. kirjoitti:
urheilujuontaja oli ihmetellyt ahosen neljännen voiton jälkeen, että "Ahonen hymyili??!" :)
Nyttenhän Janne peräti tuuletteli voittonsa jälkeen :)
Kuvankäsittely   13.12.2007 17:46
Kysyisin vain: Mitä kuvankäsittelyohjelmaa käytätte? Vai käytättekö ollenkaan? Omat kuvat joita on tullut otettua ylittävät ikävästi tuon kokorajoituksen, joten en ole kuvia pystynyt tänne lisäämään. Kun yritin ladata Tällä sivulla olevan suositellun ohjelman tuli ilmoitus että sivu on virheellinen.

Joten kertokaa toki mitä ohjelmaa käytätte ja antakaa vinkkiä jos tiedätte jonkun hyvän ( ilmaisen ) kuvankäsittelyohjelman.
Pensselillä!   13.12.2007 17:42
Omat mallini ovat kaikki pensselillä tehtyjä, vaikka niitä ei galleriasta löydykkään.
Oletteko ikinä rakentaneet...   13.12.2007 17:15
Juuso Laasonen kirjoitti:
Oletteko ikinä rakentaneet täysin omasta päästänne kehiteltyä esim. saksalaista tai siltä näyttävää panssarivaunua tahi muuta sota-laitetta? Kysymys on nyt siis täysin fiktiivisestä vehkeestä joka olisi kasattu esim. miljoonalaatikon kamoista
Sitähän varten minä koko miljoonalaatikkoa pidänkin! Suunnitteilla on ollut jo ties kuinka pitkään joku hävittäjä joku olisi kasattu kokonaan laatikosta löytyvistä ylijäämäosista.
Terapiamallin määritelmä?   5.12.2007 18:25
Omat terapiamallini ovat sellaisia jotka menevät helposti kasaan, ja jotka eivät vaadi mahdottoman pieniä osia tai vaikeita maalaukuvioita.
Pienoismallit.net uudistuu   5.12.2007 15:15
Toivottavasti uusi versio ilmestyy mahdollisimman pian, mutta tietenkään ei kannata hätiköidä, vaan ensin tehdä versiosta niin hyvä kuin mahdollista. Onnea uuden v3:sen tekoon!
Suomalainen sotilas   14.11.2007 17:00
Missä mittakaavassa?
Kehityskeskustelu   9.11.2007 17:04
Greycap kirjoitti:
Mielestäni olisi parempi, että uusimmat viestit näkyisivät aina keskusteluketjussa ylimmäisinä niin ei tarvitsisi kelata sivukaupalla että pääsee lukemaan viimeisintä viestiä. Vai onko mahdollista itse "kääntää" ketju toiseen aikajärjestykseen?
Kannatetaan. Olisi käytannöllinen tälläisissa yli kahdenkymmenen sivun keskusteluissa.
< Alkuun | < Edelliset1 2 3 4 5Seuraavat > | Loppuun >