Etusivu
Keskustelut
Taukohuone
Mitä työn alla?
| 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 … | Seuraavat |
Tällä hetkellä kesken vain Fine Moldsin Bf109-F4/trop 1/72. Loppusuoralla ollaan…
Työn ALLA on tällä hetkellä pöytä. ; D Kova väsy ja paskaa läppää. :(
Jotain pientä näin Juhannuksen kynnykselläkin, eli panssariautokaksikko: Zvezdan BA-10M ja BA-3 1/35. Valmistunevat varmaan ennen lomalaitumille lähtöä heinäkuulla.
Tällä hetkellä pöydällä Trumpeterin Jagdpanther ja Dragonin sturmi, molemmat 1/72. Lisäksi pöydän ulkopuolella Tamiyan 48-pantteri ja aivan viimeisillään oleva Tamiyan StuG III, niinikään 1/48. Eli tekeminen ei ainakaan heti lopu tänään alkaneella kesälomallani. Ja sadesääthän vauhdittavat kummasti mallien edistymistä.. :)
Ja tähän liittyen myös kokeiluna MiniArtin street with park wall dioraama-alusta. Tähän asti on tullut tehtyä itse alustat mutta nyt kiinnosti myös kokeilla valmista, tosin tuo puiston aita taitaa korvautua omavalmiste rauniotalolla (ellei jotain passelia Verlindeniä satu kohdalle… ).Tomi Eloranta kirjoitti:AFV Clubin 1/35 Sturmtiger ollut tuossa nyt jonkun aikaa, homma seisoi jonkun aikaa etsiosia odotellessa mutta nyt taas etenee mitenkuten…
Kaksikin kappaletta Yak 28-koneita, Brewer ja Firebar, Contrailin kammoittavasta tupla-vacuformista. Välipalana teen, yllätys yllätys Messerschmitt BF-109 G-6. Unimodelsin 1:48 malli josta olisi tarkoitus tulla se lepakkokuviolla varustettu sodanjälkeinen MT-452
Viimeksi muokattu 21.6.2008 15:25
Pitkästä aikaa innostuin taas tekemään pienoismalleja. Päätin tehdä tuning auton alusta loppuun puusta. Saas nähä miten käy.
Revellin Bell Uh-1D Luftwaffe/Heer 1:72 ja sitten olisi tulossa dioraama.
Työn alla on auto mihin pitäisi tehdä siistit ja toimivat saranat kattoon ulkopuolelle,ei vaan nyt keksi miten ne toteuttaisi.
Tarkoitus on että auton takakate nousisi ylös aina näyttelyihin vietäessä.
Tarkoitus on että auton takakate nousisi ylös aina näyttelyihin vietäessä.
Tällä hetkellä työn alla Ford Fairlane 500 Skyliner ´59. Tänään koko päivän kestäneet maalaus ja lakkaus sessiot alkaa olla päätöksessä ja pian on auto kasassa. :) Fordin jälkeen luvassa on Fast & Furious Tokyo Driftistä tuttu Chevy Monte Carlo ´70. Tuskin maltan odottaa pääsemistä tämän seuraavan projektin kimppuun. :)
| 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 … | Seuraavat |
Kirjaudu sisään osallistuaksesi keskusteluun
Jos sinulla ei ole vielä omaa tunnusta palveluun, rekisteröidy heti.
Tämä sivu
- Sisällön muokkausajankohta ei tiedossa
- Koodia on viimeksi muokattu 21.7.2008
- Sivu ladattiin 8.9.2008 klo 07:59
- Sivu generoitiin 0,02 sekunnissa
Tärkeät sivut
Tallenna tämän sivun linkki
Sivusto on tekijänoikeuslailla suojattu. Käyttäjien tuottamien aineistojen tekijänoikeudet ovat käyttäjillä. Muu sisältö, ulkoasu ja ohjelmakoodit Copyright © Tomi Mynttinen 2005–2008, ellei toisin mainittu. Sisällön kopiointi yksityiseen käyttöön on sallittua. Kaikkeen muuhun käyttöön tulee pyytää lupa oikeuksien haltijalta. Palvelimen tarjoaa Scene Group Oy.
