Pienoismallit.net

obi-wans jedi starfighter

helppo malli eri vanhennustekniikkojen opetteluun, malli oli valmiiksi maalattu johon tein vain veitsellä naarmuja sekä öljyväreillä hieman sotkin kuluneemman oloiseksi.

Kommentit

Hieno, olisit tuohon laittanut vielä siiville roikkumaan niitä repijädroideja ;)
pitääpä kokeilla onnistuisko tekemään sellasen. kiitti ideasta
Antti 9.7.2007 21:13 Vastaa lainauksella
Muuten hyvä paitsi nuo ruutivanat siivissä:) Eiköhän ne oo ihan lasertykkejä?;)
leffassta otin pysäytys kuvan jonka mukaan yritin maalailla, tämä on vielä aika "puhdas" malli jos tosiaan vertaa siihen mitä ne leffassa oli.
ps. huomatkaa logo droidin edessä, on maalattu jo tehtaalla väärin, siinä on imperiumin logo jossa on 6 sakaraa, jedi logossa oli muistaakseni 8 sakaraa.
Hieno alus, kyllä! Keisarihan otti Tasavallan 8 sakaraisesta logosta 2 pois Imperiumin valtaannoustessa, häpäistäkseen Vanhan Tasavallan
Ja hei muistetaan StarWars avaruudessa ei päde juuri mitkään normaali avaruuden lait, melkein kaikissa lasertykeissä on tuollasta ruutinokea.
Joni, jospa siellä "kaukaisessa galaxissa kauan sitten" oli käytössä ruutilaser :-)

Niin ja kauhea melske ja mekkala noissa avaruudessa tapahtuvissa taisteluissa aina on - avaruudessahan on tyhjiö ja tyhjiössä ei oikeasti kuulu minkäänlaisia ääniä…
olis muuten aika tylsää katsella nämä leffa ilman noita äänitehosteita, saattas nukahtaa kesken elokuvan.
Niinpä niinkuin sanoin StarWars avaruudessa ei päde normaali avaruuden lait ;)
Wulf 15.9.2007 21:27 Vastaa lainauksella
Lisää ruutia avaruuteen! Star Wars malleissa on hyvää juuri alusten likaisuus. Mielestäni pääasia on mallien näyttävyys. Toisaalta onhan niitä puhtoisiakin aluksia nähty uudemmissa leffoissa.
Lisää ruutia avaruuteen! Se voisi olla kuluneemman näköinen…Olisit tuohon laittanut vielä siiville roikkumaan niitä repijädroideja.
Petri Ryhänen kirjoitti:
Keisarihan otti Tasavallan 8 sakaraisesta logosta 2 pois Imperiumin valtaannoustessa, häpäistäkseen Vanhan Tasavallan
Huomioksi Petri. Jedien logossa on kahdeksan sakaraa, vanhan tasavallan tunnus oli rikkoutunut punainen ympyrä, jonka keskusta on keltainen.

Kirjaudu sisään kirjoittaaksesi kommentteja

Jos sinulla ei ole vielä omaa tunnusta palveluun, rekisteröidy heti.