Etusivu
Galleria
Mallit: sotilaskalusto 1939–1945
M2A1

Kommentit
Komean näköinen puolitela.
Tosi hieno. Dragonin malli on jo ensisilmäyksellä huomattavasti paremmin detaljoitu kuin Tamiyan vanhat puolitelat, varsinkin etevän mallarin tekemänä, kuten kuvasta näkyy. Jenkkien puolitelat, varsinkin M2, ovat itsellenikin "sydäntä lähellä", aloin pari vuotta sitten rakentaa "ämkakkosta" scratchina, valmistunee ehkä vuonna 2015…
Siisti tela-ajoneuvo. = (sopivan likainen :-)
Varsinkin sisätilat näyttävät hienosti chipatuilta. Tuo ulkopuolen ruskea väri toivottavasti on pölyä/kuraa, eikä ruostetta ?
Hyllylläni makoilisi Tamiyan versio aiheesta odottamassa vuoroaan, mutta sen edellä olisi vielä muutama keskeneräinen saksalainen versio.
Varsinkin sisätilat näyttävät hienosti chipatuilta. Tuo ulkopuolen ruskea väri toivottavasti on pölyä/kuraa, eikä ruostetta ?
Hyllylläni makoilisi Tamiyan versio aiheesta odottamassa vuoroaan, mutta sen edellä olisi vielä muutama keskeneräinen saksalainen versio.
Kiitokset kommenteista! Mielestäni chippaus onnistui ihan kohtuullisesti, olihan tuo ensimmäinen kokeilu. Ruskean eri sävyt kuvaavat juurikin kuraa ja tomua. :)
komia kapistus ;D
Kirjaudu sisään kirjoittaaksesi kommentteja
Jos sinulla ei ole vielä omaa tunnusta palveluun, rekisteröidy heti.
Tämä sivu
- Sisältö on viimeksi päivittynyt 26.4.2007
- Koodia on viimeksi muokattu 9.12.2008
- Sivu ladattiin 9.1.2009 klo 23:04
- Sivu luotiin 0,03 sekunnissa
Tärkeät sivut
Tallenna tämän sivun linkki
Sivusto on tekijänoikeuslailla suojattu. Käyttäjien tuottamien aineistojen tekijänoikeudet ovat käyttäjillä. Muu sisältö, ulkoasu ja ohjelmakoodit Copyright © Tomi Mynttinen 2005–2009, ellei toisin mainittu. Sisällön kopiointi yksityiseen käyttöön on sallittua. Kaikkeen muuhun käyttöön tulee pyytää lupa oikeuksien haltijalta. Palvelimen tarjoaa Scene Group Oy.



