Pienoismallit.net

Paperikissa

Jokunen viikko sitten Lauri Brandt lisäsi sivustolle linkin Canonin sivuille, mistä sai tulostaa paperimalleja itselleen. Innostuin heti Amerikkalaisesta lyhytkarvasta, joten askartelin sen sitten kokoon. Korkeutta kissalla on n. 21 senttimetriä, eli tosielämässä se olisi varmaankin vielä nuori aikuinen.

Kuten kuvista näkyy, niin aivan kohdilleen osaset eivät aina osuneet. Ensimmäisessä paperimallissa tämä kuitenkin annettaneen anteeksi. :)

Kommentit

Kalle Julin 24.10.2008 21:21 Vastaa lainauksella
Onpas hauskan näköinen "laite". Vaihtelua ainakin, hyvin myös tehty mielestäni. Ensimmäinen kissa tällä sivulla (?) ; )
Ensimmäinen näkemäni oikeesti valmis paperimalli näistä tulostettavista versioista, hienoa! Itse yritin jotan Yamahan pyörämallia, makas puolivalmiina työpöydän nurkassa varmaan pari vuotta, ja oletin ettei näitä aikuisten oikeesti kukaan saa kasaan.
Onpas söpö
Raimo Leino 24.10.2008 21:33 Vastaa lainauksella
Söpö on - ja tämä ei edes kuse nurkkiin.
Jorma Kim 24.10.2008 21:48 Vastaa lainauksella
Kiitoksia kaikille kommenteistanne! Taitaa tosiaankin olla niin, että tämä on ensimmäinen kissamalli täällä. Eläimiä on ainakin esiintynyt mm. valaan ja myyrän verran.
Kantri 25.10.2008 01:27 Vastaa lainauksella
miau
awww :) En ole tälläiseen aikasemmin törmännykkään.
Tervo Salminen kirjoitti:
ja oletin ettei näitä aikuisten oikeesti kukaan saa kasaan.
Ittelläni on kasassa "sfinksi" ja tuulimylly ovat suhtkoht helppoja rakentaa. Koettakaa, ovat hauskoja!
Ja huomioi ikäni.
-Sami- 25.10.2008 13:40 Vastaa lainauksella
Mielenkiintoista, kun olen tottunut yleensä katselemaan täältä galleriann puolelta lekoja, tankkeja, dioraamoja ym. , ja nyt tulee kissa vastaan! ;-)

Ihan hyvän näköinen kisu. - Pitää joskus itsekkin koittaa! :-)
Antti 25.10.2008 14:10 Vastaa lainauksella
:):) Ompas suloinen katti. Mukava nähdä erilaisia malleja!

Kirjaudu sisään kirjoittaaksesi kommentteja

Jos sinulla ei ole vielä omaa tunnusta palveluun, rekisteröidy heti.