Etusivu
Galleria
Mallit: raskas autokalusto
Kenworth T900
Revellin Kenworth T900 Australian versio. Valkoinen väri on maalarin valkoinen sraymaali, tuuli lasin verkko on tehty itse ja loikkaavat kengurut ovat sarjan siirtokuva arkilta. Runko on maalattu revellin puunvärisellä värillä.
Tyylikäs ken. En osaa mikä on mennyt vikaan mutta joku häiritsee. Valkoset kyljet vaativat kyllä jotain.
hmm.. tuo syyläri.. se näyttää oudolta, ehkä jos pyyhit sitä hieman mustalla maalilla?
Mikko Suomela kirjoitti:
Tyylikäs ken. En osaa mikä on mennyt vikaan mutta joku häiritsee. Valkoset kyljet vaativat kyllä jotain.
Tarkoitus olisi laittaa siihen British petronas logo ja kuljetus liikkeen nimi siirtokuvarkit on vaan loppu kaupiosta.
Siisti malli, mutta kromin loiste hieman häiritsee. Liian puhdas ?
Suosittelisin myös tuota jäähdyttäjän säleikön litkuttamista reilusti ohennetulla mustalla. Onkos tuo oikean kyljen "pönttö" jäänyt vähän kenolleen?
nikke kirjoitti:
ROAD TRAIN eikä oo juna?! Kusetusta!
Road Train, olettaisin että tarkottaa "Maantien juna" tms.?
Jos pitää mallista sanoa, sanon että todella nätti rekka Tapio!
nikke kirjoitti:
Kalle Julin kirjoitti:
Road Train, olettaisin että tarkottaa "Maantien juna" tms.?
Ihan sama, ei juna mene maantiellä!
Australiassa menee. Katsopa vaikka esim. kuvaa tästä linkistä:
www.volvoadventures.com/164AusRoadTrain.jpgKiitos kommenteista. Seuraavana olis takoitus tedä australian Scania, mutta siinä on ohjaus väärällä puolella eli vasemmalla puolella. Sit tarkoituksena olis tehdä Oranssin värisestä western star rekasta Road Train yhdistelmä.
Kirjaudu sisään kirjoittaaksesi kommentteja
Jos sinulla ei ole vielä omaa tunnusta palveluun, rekisteröidy heti.