Etusivu
Galleria
Mallit: fantasia ja roolipelit
ÖRkki(ruoste harjoitus)
[IMG]http://images3.pictiger.com/images/ad1786762c4c6a783ee8fcd4563d83f8.jpg[/IMG]
[IMG]http://images3.pictiger.com/images/ad1786762c4c6a783ee8fcd4563d83f8.jpg[/IMG]
Tällänen örkki tuli sudittua ,tarkoituksena oli oppia tekemään jonkin sortin ruostetta.kertokaa mielipiitenne figusta mutta älkää kiinnittäkö alustaan houmioita se on kesken.
"Komean" näköinen örkki. Tosi hienosti mielestäni onnistunut maalaus. Itse olen kalustomallari, mutta olisin kiinnostunut tekemään juuri tuollaisia figuureja.
Kuinka tuon ruosteen teit?
ruosteen tein siten että, sekoitin oranssia,ruskeaa,ja kelta ruskeaa eri suhteissa,otin vanhan pensselin ja ohen sin maaleja runsaasti ja töpöttelin vaan sinne minne halusin ,sen jälkeen väripesin ne vallejon game color brow inkillä.
En oikein tiedä, tykkäänkö tuosta ihosta vai en. Teknisesti jälki on kyllä oikein miellyttävää, pisteet siitä. Konversiokin onnistunut. Ainoa seikka, mikä pistää silmään, on tuon ruosteen hukkuminen ihonväriin. Iho voisi kenties kääntyä hieman ruskeampaan tai jotain?
Kirjaudu sisään kirjoittaaksesi kommentteja
Jos sinulla ei ole vielä omaa tunnusta palveluun, rekisteröidy heti.