Etusivu
Galleria
Mallit: autot
1932 Ford roadster street rod

32-ford roadster
Kommentit
Hienon mallin oot saanu melko huonosta rakennus sarjsta… Mukava et joku rodejakin tekee. Ootko enempikin tehny rodeja vai onko tää vaan joku sattumalta tehty?
makee :D
[
Kiitos ! Ihan on ensimmäinen rodi. Värin sekoittelin ite. Lieskoja ois ollu sarjassa tarjolla dekaleina enemmän ku tarpeeks, mutta jätin pois,ku pelkistetty näytti paremmalta.
Malleja pitäs etsiskellä vähän paikkakunnan ulkopuolelta. Meidän kylän "sivoissa" kun tuo valikoima on mitä on.
Marko
Kiitos ! Ihan on ensimmäinen rodi. Värin sekoittelin ite. Lieskoja ois ollu sarjassa tarjolla dekaleina enemmän ku tarpeeks, mutta jätin pois,ku pelkistetty näytti paremmalta.
Malleja pitäs etsiskellä vähän paikkakunnan ulkopuolelta. Meidän kylän "sivoissa" kun tuo valikoima on mitä on.
Marko
quote="Mikko Valkeapää"]
Hienon mallin oot saanu melko huonosta rakennus sarjsta…
Miten niin huonosta sarjasta?
Hienon mallin oot saanu melko huonosta rakennus sarjsta…
Miten niin huonosta sarjasta?
Markolle kiitos hyvälaatuisista kuvista ko, mallista.
No minun mielestäni tuo sarja ei ole laadullisesti kovinkaan hyvä. Etten snaoisi melko heikko tasoiseksi rakennus sarjkasi. Kyllä huonompiakin on mutta on myös parempia. Itse jos haluaisin tehdä vastaavasta uatosta mallin en tekisi sitä tästä sarjasta. Sillä sanon että huono rakennus sarja.
Hieno Ford, itselläni on sama malli odottamassa "korjailua" Mitä tuohon rakennussarjaan tulee niin mielestäni Monogramin mallit ovat hyviä rakentelukohteita moneen tarpeeseen, toki jos parempilaatuisia haluaa rakennella nii ostaa sit vaikka Tamiyaa tms mutta eipä kovin paljoa Fordin 32 rodeista ole tarjontaa, joten pitää tyytyä siihen mitä on saatavilla… Itselläni on tuossa vielä aloittamatta AMT:n `40 Ford Sedan Delivery lukuisine customosineen… :)
kyllähän se tavallaan on saatavuuskysymys. Onneksi netti on tavaraa pullollaan.Tarttee vaan katella lähetyskuluja jos yhtä sarjaa tilailee. Hotrodin ideahan on sama sarjassa, kuin 1:1 hommassa, eli konepeitto pois , lokarit pois läskit alle uusilla vanteilla viilausta höyläystä jne. Se vasta tekee lopullisen mallin. Ihannetilannehan olis, jos valmiista ei pystys heti tunnistamaan rakennussarjan valmistajaa.
Tosi siistiä jälkeä! Oot kyllä hyvän värin saanu sekootettua. Sopii mielestäni tosi hyvin tuollaaseen Fordiin!
Jep. Pastellivärit antaa hauskan ja pirteen ilmeen rodeihin. Oikein tiesit, että väri on sekoitettu. Kannattaa muuten aina kirjata ylös värin sekoitesuhteet,määrät,värijärjestys jne. Tämän sävyn tein kokeilemalla, enkä saa enää samaa, vaikka yritin.
Auto on muuten maalattu pensselillä !
Auto on muuten maalattu pensselillä !
Kirjaudu sisään kirjoittaaksesi kommentteja
Jos sinulla ei ole vielä omaa tunnusta palveluun, rekisteröidy heti.
Tämä sivu
- Sisältö on viimeksi päivittynyt 23.9.2007
- Koodia on viimeksi muokattu 9.12.2008
- Sivu ladattiin 9.1.2009 klo 08:28
- Sivu luotiin 0,03 sekunnissa
Tärkeät sivut
Tallenna tämän sivun linkki
Sivusto on tekijänoikeuslailla suojattu. Käyttäjien tuottamien aineistojen tekijänoikeudet ovat käyttäjillä. Muu sisältö, ulkoasu ja ohjelmakoodit Copyright © Tomi Mynttinen 2005–2009, ellei toisin mainittu. Sisällön kopiointi yksityiseen käyttöön on sallittua. Kaikkeen muuhun käyttöön tulee pyytää lupa oikeuksien haltijalta. Palvelimen tarjoaa Scene Group Oy.






